Daha fazla web sitesi trafiği elde etmek mi istiyorsunuz? Bugün en popüler web sitelerinin arkasındaki sırrı keşfedin.

Web Sitesi Trafiğini Artırın: Popüler Bloglardan 8 Sır

Blogunuza veya web sitenize nasıl daha fazla trafik çekersiniz? Web trafiğini artırmanın pek çok yolu vardır, ancak bazı yöntemler diğerlerinden daha iyidir.

Popüler bloglara bakarsanız, içerik stratejiniz için uygulayabileceğiniz farklı stratejiler veya taktikler hakkında fikir vererek neyi doğru yaptıklarını görebilirsiniz.

Şimdi, popüler bloglardan ve markalardan alınan bilgilerle web sitesi trafiğini artırmanın sekiz yolunu inceleyelim:

1. Önce Hikayeyi Alın

Business Insider , dünyanın en hızlı büyüyen finans, medya ve teknoloji bloglarından biridir.

Ayda 49 milyondan fazla web sitesi ziyaretçisi oluşturduğundan , içerik stratejisi hakkında ortaya çıkarılacak bazı altın bilgiler olduğuna şüphe yok.

Bu yüksek performanslı web sitesinin temel çıkarımları şunları içerir:

Harika Dijital İçeriği Hızlı Oluşturma
Haber sitesi, başından beri öncelikle dijital içeriğe odaklandığı için zamanının ötesindeydi. İçeriği yazdırmayın. İçerik yayınlamamak.

Hedef kitlelerinin nereye gittiğini biliyorlardı ve eğrinin önüne geçtiler.

Bugün, dijital içerik oluşturma ihtiyacı hiç akıllıca değil. Peki, mevcut içerik stratejilerini farklı kılan nedir?

Zamanındalık

Business Insider her zaman önce içeriden bilgi alır. En son haberlerin bir adım önünde dururlar, sürekli olarak potansiyel müşterileri kovalarlar ve makalelerini mümkün olan en kısa sürede yeni gerçeklerle güncellerler.

Her zaman geçerli olan içerikte gelişmezler ve bu onlar için işe yarar. Bunun yerine, önce hikayeyi almayı, ilk tıklamaları çekmeyi ve trend olan içeriği hızla yaymayı hedefliyorlar.

Bu, sizin de zamanında içerik oluşturarak ve onu doğru platformlara dağıtarak her zaman var olan bir içerik stratejisine sahip olabileceğiniz anlamına gelir.

Eskimeyen içeriğe sahip olmak harika olsa da, taze, “trend” içerik oluşturmak için söylenecek bir şey var .

Bunun nedeni, kullanıcıların yalnızca asırlık soruların yanıtlarını araması değil, aynı zamanda dünya çapında olup bitenlerle ilgili içeriği de aramasıdır.

2. Amaçla Yayınlayın

Arianna Huffington’ın aynı adı taşıyan blogu Huffington Post veya HuffPost hiçbir zaman bir ticari amaç gütmedi. Ancak site, kurulduğu 2005 yılından bu yana hızla tırmanarak dünyanın en popüler bloglarından biri haline geldi.

Huffington Post, web trafiğinde ve kötü şöhrette büyük bir başarı haline geldi – binlerce günlük ziyaretçiyi kendine çekti ve siyasi bir blog olarak bilinen bir isim haline geldi.

Peki, Huffington Post’u bir trafik başarısı yapan şey neydi? Bir amaç için yayınlıyorlar.

Huffington Post, başlangıçta halkı kritik küresel sorunlar hakkında bilgilendirmek için bir siyasi haber sitesi olarak başladı. Bu, şirket kontrolündeki paragöz haber sitelerine kurucunun doğrudan yanıtıydı. Bu insanlarda yankı uyandırdı.

Son olarak, bir web sitesi, koridorun her iki tarafından da tarafsız haberler ve fikir yazıları sundu. Halkın dürüst ve ham siyasi diyalog ihtiyacını karşıladı.

Tükenmişlikten Kaçınmak

Huffington Post’un amaçtan kâra geçişi biraz uyarıcı bir hikaye. Kitlenize hangi değeri sağlamayı hedeflediğinizi unutursanız tükenmişlik kaçınılmazdır.

Huffington bunu, sitesi hızla başlangıçta tasavvur ettiğinin çok ötesine geçtiğinde yaşadı. Çok fazla bir iş haline geldi.

Birçok içerik oluşturucu bu çıkmaza girer.

Anahtar kelimelere, dönüşüm oranlarına ve tıklama maliyetlerine odaklanan içerik oluştururlar. Ancak ne yazık ki trafik ve dönüşümlerin genellikle izleyicilerinin içeriğe olan ilgi miktarıyla orantılı olduğunu unutuyorlar.

İçerik oluşturmadan önce kendinize şu soruları sorun:

Dinleyicilerime doğrudan ne okumakla ilgilendiklerini sordum mu?
Acı noktalarını, korkularını, ihtiyaçlarını ve arzularını biliyor muyum?
Bunu destekleyecek verilere sahip miyim, yoksa istediklerinin bu olduğunu mu varsayıyorum?
Bu içeriğin birincil amacı nedir?
Bu içerikle ulaşmak istediğim nihai hedef nedir?
Kullanıcıların bu içeriği okuduklarında hangi eylemi gerçekleştirmelerini istiyorum?
İçeriğinizin amacından çok uzaklaşmayın. Google’ı memnun etmeye odaklanmak veya tıklamalar için optimizasyon yapmak sizi yolun bir parçası haline getirecektir, ancak bu, kullanıcıların içeriğinizle ilgilenmesini ve ilgi duymasını sağlamak için yeterli olmayacaktır.

3. Güvenilir Kaynakları Çekin

Business Insider dünya haberlerinin kralıysa, TMZ de Hollywood haberlerinin drama kraliçesidir.

TMZ, ünlü dedikoduları ve eğlencelerindeki en büyük hikayeleri yaymasıyla tanınır.

TMZ, trafik istatistikleri veya stratejileri hakkında bize pek bilgi vermemiş olsa da, küçük bir dedektiflik çalışması başarıları hakkında büyük bir sırrı ortaya çıkarıyor.

Sır: ‘Tipçiler’
Bir içerik oluşturucu ve yazar olarak, TMZ’nin yazarlarına nereden kaynak sağladığını (ve en sulu hikayeleri nasıl bulduklarını) merak ettim.

Web siteleri yalnızca birkaç “saha muhabiri” ve “araştırmacı” tuttuklarını ortaya çıkardı. Ama merak ettim, onlara en ateşli ünlü dedikodularını kim veriyor?

Cevabın “tüyocular” olduğunu keşfettim. Tipster’lar “yerdeki” insanlarıdır. İç kepçe için kazmaya giden insanlar.

Bu kişiler doğrudan TMZ için çalışmazlar, ancak uzmanlık bilgilerini sunmaya veya hassas bilgileri dergiye ifşa etmeye teşvik edilirler. Sonuç olarak, genellikle ödeme veya kötü şöhret alırlar.

“Tipçiler” kavramı, kulağa şaşırtıcı bir şekilde başka bir tür içerik stratejisine benziyor: uzmanlar tarafından oluşturulmuş içerik. TMZ, teşvike dayalı, düşük maliyetli, tutarlı bir içerik oluşturma modeli oluşturmuştur. Ve sen de aynısını yapabilirsin.

Uzman Tarafından Oluşturulan İçerik

Bu, uzman röportajları, toplu gönderiler, web seminerleri , podcast’ler , konuk gönderileri ve video içeriği şeklinde olabilir.

Buradaki fikir, sektör uzmanlarını siteniz için içerik oluşturmaya teşvik etmek, sizi yeni içerik fikirleri konusunda bilgilendirmek ve ardından içeriğinizi onların izleyicileriyle paylaşmaktır.

Uzmanları sizin için içerik oluşturmaya veya yaptığınız bir içeriğe katılmaya davet ederek siteniz için bu stratejiyi kırabilirsiniz.

Sitenizi konuk gönderilerine, video katkılarına, özel röportajlara veya uzman alıntılarına açın. Bu, daha fazla içerik oluşturmanıza ve erişiminizi genişletmenize yardımcı olacaktır.

Ek olarak, biraz ego artışı uzun bir yol kat edebilir.

4. Yönlendirme Trafiğini Artırın

Verge , eğlenceden teknolojiye, bilime ve ürün incelemelerine kadar her şeyi kapsayan bir “Her işi bilen” bir yayındır.

2011’de piyasaya sürülen yeni makaleler, rehber kitaplar, podcast’ler ve röportajlardan oluşan bir kombinasyon yayınlıyorlar. Yaygın bir pazarlama sözü, “Zenginlikler nişlerdedir.”

The Verge’in net bir nişi olmadığı için, şu soruyu akla getiriyor: İçeriklerinin sıralamasını nasıl sağlıyorlar ve bu kadar çok trafik oluşturuyorlar?

Verge’in trafiği yönlendirme siteleri aracılığıyla gelir. Siteler öncelikle blogun ürün incelemelerine atıfta bulunur.

Bu yönlendirme siteleri, içeriklerinden harici bağlantılar aracılığıyla The Verge’e trafik göndermekle kalmaz, aynı zamanda blogun otoritesini de artırır.

Bağlı pazarlama

Verge’nin içerik stratejisi, web sitelerinin organik aramanın ötesindeki kaynaklardan trafik oluşturması için mükemmel bir fırsat ortaya koyuyor. Bu, özellikle bağlı kuruluş web siteleri için geçerlidir .

Web sitenizin amacının bağlı kuruluş ürünlerini tanıtmak olduğunu varsayalım. Bu durumda, trafik stratejiniz, sektör lideri diğer web sitelerinden dikkat çeken içerik oluşturmanızdan büyük ölçüde faydalanacaktır.

Bu web sitelerinden gelen kullanıcılar yalnızca içeriğiniz ve ürünlerinizle ilgilenmekle kalmayacak (dönüşüm yapma olasılıklarını artıracak), aynı zamanda yüksek yetkili geri bağlantılar sitenize SEO desteği kazandırabilir.

Bunun neye benzediği, tercih ettiğiniz yönlendirme sitelerine değer sağlayan içerik oluşturmaktır – içerik:

Ürünlerini inceler.
Ürünlerini rakiplerine kıyasla karşılaştırma imkanı sunar.
Web sitelerindeki diğer makalelere atıfta bulunur.

Sektörünüzdeki diğer sitelere değer sağlayan içerikler yayınlayarak, organik aramanın ötesinde tamamen ek bir trafik kaynağı oluşturma fırsatına sahip olursunuz.

5. Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği Yayınlayın

Lifehacker’ın sloganı “Her şeyi daha iyi yapın”, kullanıcıların hayatta başarıya giden yolu hackleyebileceklerine dair cesur bir iddiadır. (Belki de aynı şeyi sizin içerik stratejiniz için burada yapıyor olmamız ironiktir.)

Blog, nasıl daha iyi çalışılacağı, daha uzun yaşanacağı ve daha mutlu bir hayat sürüleceği konusunda yararlı, genellikle zaman kazandıran ve para kazandıran ipuçları sunar.

Makalelerinin çoğu, bir veya iki hack’i veya madde işaretli bir ipucu listesini ortaya çıkaran ısırık büyüklüğünde gönderilerdir.

Lifehacker, tıklamaya değer içerik fikirleri bulmak için anahtar kelimelere güvenmez. Bunun yerine, izleyicilerine ne okumak istediklerini sorarak bir blog konuları hazinesi oluştururlar.

Blog Yazısı Fikirlerini Nasıl Bulabilirim?

Sayısız SEO ve fikir üretme aracına rağmen, web sitesi sahipleri trafik çeken ve izleyicilerini meşgul eden konuları bulmakta hala zorluk çekiyor.

Bunun nedeni, ben de dahil olmak üzere bizlerin genellikle süreci aşırı karmaşık hale getirmemizdir.

Okuyucularımızın ne istediğini tahmin etmeye çalışıyoruz. İlk olarak, hangi anahtar kelimelerin en fazla hacmi aldığını görmek için arama verilerini inceleriz. Ardından, rakiplerimizin oluşturduğu içeriği taklit etmeye çalışıyoruz.

Okuyucularınız genellikle size tam olarak ne istediklerini söyleyecektir. Tek yapman gereken sormak.

Sosyal medyada mevcut bir varlığınız varsa, ilgilendikleri konularla ilgili görüşlerini almak için hedef kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz.

Ayrıca yorumlar bölümünden, e-posta yanıtlarından, incelemelerden veya geçmiş müşterilerden veya müşterilerden gelen geri bildirimlerden fikir edinebilirsiniz.

Fazla karmaşık hale getirme. Kitlenizle başlayın ve hakkında okumak istedikleri konuların bir listesini oluşturun. Ardından, bu içerikte hedeflenecek uygun anahtar kelimeleri belirlemek için SEO araçlarını kullanın.

6. Gerçeklerinizi Kontrol Edin

VeryWell Health 2016 yılında kuruldu ve kısa sürede sağlık meraklıları ve eğitmenler için güvenilir bir kaynak haline geldi. Popüler bir blog oluşturmanın birçok yönünü aşarlar, ancak hiçbiri iyi araştırılmış ve doğru bloglar oluşturmaktan daha fazlası değildir.

Herhangi bir makale yazarken ilk adım gerçekleri kontrol etmektir. İnsanların bel bağladığı ve güvendiği bir blog oluşturmanın temelidir.

Bu, kaynaklarınızı ve yazım, dilbilgisi ve noktalama işaretlerini denetlemeyi içerir.

Bir blog okurken dilbilgisi hataları, güncelliğini yitirmiş veya bozuk kaynaklara bağlantılar veya tamamen yanlış bilgiler olduğunu düşünün. Ne yazık ki, bu, geri dönen ziyaretçileri durdurmayı çok kolaylaştırıyor.

Ama basit bir düzeltme var. Grammarly gibi araçlarla veya başka bir göze sahip olarak çalışmanızı kontrol edin ve kopyalayın, bu tuzaklardan kolayca kaçınabilirsiniz.

Ve okuyucularınız için güvenilir araçlar ve kaynaklar sağlamanın, insanların geri gelmesini sağlamanın güvenilir bir yolu olduğunu unutmayın.

7. İçerik Yönergeleri Oluşturun

Treehugger , editoryal yönergeler oluşturmanın mükemmel bir örneğidir.

Kurucu Graham Hill ve büyüyen ekibinin oluşturduğu yapıyla, tüketicilerin ihtiyaç duydukları bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmasını kolaylaştıran bir araştırma altyapısı oluşturdular.

Güçlü ve kapsamlı bir standart işletim prosedürü (SOP) oluşturmak, markaların daha önce tartışılan zorluklardan kaçınmasına ve editöryal süreci kolaylaştırmasına yardımcı olabilir.

Bu şekilde, işletmeler blogları hızlı ve verimli bir şekilde çıkarabilirler.

8. Etkileşimi Dahil Edin

Sosyal medyayla meşgulseniz, büyük olasılıkla bir Buzzfeed sınavına girmiş veya ilgi çekici makalelerinden birini okumuşsunuzdur.

İçerikleriyle ve sosyal medyadaki yorumlarla veya sitelerindeki tepkilerle gördükleri etkileşim miktarı benzersizdir.

Okuyucular ve tüketiciler için etkileşimli bir alan yaratmanın en iyi örneğidirler. Siteleri aracılığıyla kapsayıcı ve eğlenceli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Ayrıca, takipçilerinin “LOL” ve “Kazanma” gibi ilgili temalara sahip makaleleri derecelendirmesine olanak tanırlar. Bu, okuyucuların benzer düşünen bir topluluğa dahil olduklarını hissetmelerine yardımcı olur.

Buzzfeed’den öğrenebiliriz. Örneğin, bir blog için etkileşimli bir yetenek oluşturmak, bir topluluk duygusu geliştirmeye yardımcı olabilir.

Bunu, bilgilerinizi uygun şekilde düzenleyerek ve blog gönderilerinize yorum veya soru eklemek için seçenekler bırakarak başarabilirsiniz.

Son Çıkarımlar

Artan web sitesi trafiği ile ilgili olarak, blog yazarları bunu yıllardır doğru yapıyor.

Popüler blogların neden iyi performans gösterdiğini anlamak için zaman ayırmak, bloglarınızı geliştirmek için yapmanız gerekenler hakkında fikir verebilir.

Bloglarınız için bu içgörüleri kullanmak, ürettiklerinizi okumak için düzenli bir hevesli ziyaretçi akışı sağlayabilir.