SEO’nun hukuk firmaları için neden önemli olduğunu ve avukatların web siteleri için daha fazla trafik oluşturmaya nasıl başlayabileceklerini daha iyi anlayın.

SEO Hukuk Firmaları İçin Neden Önemlidir?

AccuRanker tarafından yürütülen bir 2017 araştırması , SEO söz konusu olduğunda yasal nişin en rekabetçi olduğunu buldu.

Çok çeşitli sektörlerde 300.000’den fazla SERP’yi analiz ettikten sonra, çalışma, web siteleri için trafik oluşturma söz konusu olduğunda hukuk firmalarının en çok engelle karşılaştığını gösterdi.

Bunun gösterdiği şey, yalnızca etkili bir SEO stratejisine sahip olmanın değil, aynı zamanda yerel SEO’nun özellikle avukatlar ve hukuk firmaları için önemli olduğudur.

Hukuk firması SEO , avukatların yerel müşterileri çekmede karşılaştıkları benzersiz mücadeleleri dikkate alan trafik oluşturmaya özel bir yaklaşım benimsemeyi gerektirir.

Bu kılavuzda, SEO’nun hukuk firmaları için neden önemli olduğunu ve avukatların web siteleri için daha fazla trafik oluşturmaya nasıl başlayabileceklerini ele alıyoruz.

SEO, Hukuk Firmaları İçin En İyi Müşteri Yaratma Stratejilerinden Biri

Yerelleştirilmiş işletmeler (yani, belirli bir coğrafi konum içinde müşteri veya müşteri edinenler), kendi bölgelerindeki kullanıcıları hedeflemek için SEO’ya ihtiyaç duyar.

Çoğu hukuk firması müşterilerine kendi şehirlerinde, ilçelerinde veya eyaletlerinde hizmet verdiğinden, diğer yerel firmalarla rekabet edebilmek için yerel SEO’ya ihtiyaçları vardır.

Hukuk firmaları, yerel SEO aracılığıyla coğrafi bir konumdaki kullanıcıları hedefleyebilir ve ulusal düzeyde hedeflemeye kıyasla rekabet miktarını azaltabilir.

“Los Angeles’taki en iyi kişisel yaralanma avukatı” (anahtar kelime zorluğu: %63) gibi terimler için “en iyi kişisel yaralanma avukatları” (anahtar kelime zorluğu: %71) yerine daha yüksek bir sıralama şansına sahipler.

Hukuk firmaları, yerelleştirilmiş anahtar kelimeleri hedefleyerek, aşağıdaki özelliklere sahip potansiyel müşterilerin dikkatini çekebilir:

Kendi bölgelerinde.
Sundukları hizmetleri arıyor.
Bu, SEO’yu hukuk firmaları için en iyi müşteri edinme stratejilerinden biri yapar.

SEO Nasıl Çalışır?

İnsanlar yasal hizmetler aramaya başladıklarında, bölgelerindeki hukuk firmalarını bulmak için arama motorlarını (esas olarak Google ve Bing) kullanma olasılıkları yüksektir.

Belirli hizmetleri, hukuk firması türlerini, yasal sorularının yanıtlarını ve daha fazlasını aramak için sorgular (anahtar kelimeler) kullanırlar.

Hukuk firmaları, web sitelerini bu anahtar kelimeler için optimize ederek, arama motorlarını arama sonuçlarında sıralamaya teşvik ederek bu kullanıcılara ulaşabilir.

Web sitelerinin sıralaması ne kadar yüksek olursa, bir kullanıcının hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitelerini tıklama olasılığı o kadar artar.

Hukuk Firmaları için SEO’nun Faydaları
Hukuk firmaları için SEO’nun faydaları çok fazladır.

SEO, bir hukuk firmasının arama sonuçlarındaki sıralamasını yükseltmenin ötesinde, nitelikli olası satışlara dönüşmesi muhtemel daha fazla trafik çekmek için çalışır.

Avukatlar ve hukuk firmaları için SEO’nun faydalarından bazıları şunlardır:

Yerel rekabetlerini geride bırakarak web sitelerine yapılan tıklamaları iyileştirdiler.
Google Benim İşletmem ve diğer yerel girişler aracılığıyla daha fazla telefon araması elde etmek.
Yüksek kaliteli yerelleştirilmiş içerik aracılığıyla yeni trafik oluşturmak.
Çevrimiçi itibarlarını artırmak için daha olumlu müşteri incelemeleri toplamak.
Yüksek hacimli trafiği çekmek ve otomatik pilotta yönlendirmek.
Mevcut ve yeni site trafiğini potansiyel müşterilere dönüştürmek (telefon görüşmeleri ve form doldurma).
Hukuk firmalarını kendi nişlerinde saygın bir otorite olarak sağlamlaştırmak.

Hukuk firmaları daha fazla trafik oluşturmak ve çevrimiçi yol göstermek istiyorsa, SEO bunu yapmanın en etkili yollarından biridir.

Bunun nedeni yalnızca SEO’nun yüksek oranda hedeflenmiş doğasından değil, aynı zamanda uzman SEO’nun trafik çekmenin yanı sıra dönüşümleri iyileştirmek için çalışmasıdır.

Yerel Rakiplerinizi Geçin

Arama sonuçlarında çok az yer var ve ilk 3’te değilseniz web sitenize yapılan tıklamalar önemli ölçüde azalır. SEO, sitenizi hedef anahtar kelimeleriniz için optimize etmek ve rakiplerinizi geride bırakmak için çalışır.

Sitenize trafik çekmek ve yönlendirmek için 1 numaralı noktada olmanıza gerek yok, ancak web sitenizin 1. Sayfada olmasını ve yerel aramada görünür bir varlığa sahip olmasını istiyorsunuz.

Stratejik bir içerik ve SEO stratejisine yatırım yapın, böylece daha fazla potansiyel müşteri sizi bulabilir ve firmanızı rakiplerinizin önünde seçebilir.

GMB ve Yerel Aramadan Daha Fazla Telefon Araması Çekin

Web siteniz arama sonuçlarında bir yer alabilirken, optimize edilmiş bir Google Benim İşletmem profiline sahip olarak tıklamaları da artırabilirsiniz.

Kullanıcılar “yakınımdaki aile avukatı” veya “Palm Beach kişisel yaralanma avukatı” araması yaptığında, hukuk firmanızın GMB profili bu terimler için sıralama yapabilir. Kullanıcılar web sitenizin bağlantısını tıklayabilir veya GMB profilinizde bulunan numarayı kullanarak sizi arayabilir.

Yerel varlığınızı iyileştirmek ve potansiyel müşterilerin sizi çevrimiçi bulmaları için daha fazla fırsat yaratmak için yerel SEO’dan yararlanın.

Blogunuz Üzerinden Daha Fazla Trafik Oluşturun

Yasal içeriğin sıkıcı olması gerekmez.

Kitlenize değerli bilgiler sağlamak, anahtar kelime hedefleme yoluyla daha fazla trafik oluşturmak ve trafiği olası satışlara dönüştürmek için blogunuzu kullanın.

SEO ile ilgi çekici blog konularına dönüştürebileceğiniz yüksek hacimli, düşük rekabetli anahtar kelimeler belirleyeceksiniz. Bu içerik, daha sonra bu terimleri arayan kullanıcıları çekebilir ve onları müşteri adayı oluşturma huninizde yönlendirebilir.

Hukuk firmaları için bazı SEO içerik fikirleri şunları içerir:

  • Nasıl yapılır kılavuzları.
  • Eksiksiz kılavuzlar yasal konular.
  • Yerelleştirilmiş uygulama alanı sayfaları.
  • SSS sayfaları (Öne Çıkan Parçacıklar için iyi).
  • e-kitaplar.
  • Kontrol listeleri.
  • Sektör profesyonelleri ile röportajlar.
  • Yerel etkinlik rehberleri.


İtibarınızı Artırmak için Olumlu Müşteri Yorumları Toplayın

Başarılı bir hukuk firması SEO stratejisinin bir parçası, hukuk firmanız için daha olumlu yorumlar üretmektir. Geçmişte bu konuda proaktif olmadıysanız, SEO çevrimiçi itibarınızı artırmak için daha fazla inceleme toplamanıza yardımcı olacaktır.

Olumlu yorumlar, kullanıcılara hukuk büronuzun güvenilir olduğunu ve yüksek kaliteli hizmetler sunacağını gösterir.

Yerel bir rakibe göre daha olumlu eleştirileriniz varsa, bu onları geçmenize neden olabilir. Ayrıca, kullanıcıların olumsuz (veya hiç) yorumu olmayan bir firma yerine firmanızı seçme olasılığı daha yüksektir.

Otomatik Pilotta Yüksek Hacimli Trafik ve Potansiyel Müşterileri Çekin

SEO bir “belirle ve unut” stratejisi olmasa da, bir kez uygulandığında çok az çabayla trafik oluşturmaya başlayabilir. Bu, özellikle sitenizi sizin yerinize optimize etmesi için saygın bir SEO ajansıyla çalışıyorsanız geçerlidir.

SEO, sürekli bir trafik akışı sağlamak ve web sitenize yönlendirmek için uzun vadede çalışabilir. Çoğu hukuk firması, ücretli reklamlara yeniden yatırım yapmak veya sosyal medya gönderilerine ayak uydurmak yerine bunu tercih ediyor. Bileşik bir yatırım olarak düşünün.

Trafiği Potansiyel Müşterilere Dönüştürün

Güvenilir bir SEO firması, yalnızca sitenize trafik çekmekle kalmaz, aynı zamanda bu trafiği oraya vardığında dönüştürür. Etkileyici harekete geçirici mesajlar, optimize edilmiş web metni, çağrı düğmeleri ve kullanıcıları firmanızla iletişime geçmeye ikna etmek için form doldurmaları içereceklerdir.

Trafik denklemin sadece bir parçasıdır. SEO’ya yatırım yaparken, yatırımınızın doğrudan geri dönüşünü görebilmeniz için stratejinizin olası satış yaratmayı içerdiğinden emin olun.

Ardından, hukuk firmanızın aramayı kabul etmesi ve anlaşmayı tamamlaması meselesi haline gelecektir.

Hukuk Büronuzu Niş Alanınızda Bir Otorite Olarak Sağlamlaştırın
Çevrimiçi varlığınızı SEO ile iyileştirerek, diğer sektör profesyonellerine ciddi olduğunuzu gösterirsiniz. Çevrimiçi ortamda daha görünür hale geleceksiniz, böylece yeni ortaklıklara ve fırsatlara kapı açacaksınız.

SEO’nun faydaları, web sitenize trafik çekmenin çok ötesine geçer. Yeni, yüksek maaşlı müşteriler edinebilir, endüstri etkinliklerinde konuşmaya davet edilebilir, yasal yayınlarda adınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Hukuk firması SEO söz konusu olduğunda, büyük düşünmekten korkmayın.

Hukuk Firmaları İçin Kanıt SEO Çalışmaları

Henüz SEO’ya yatırım yapmamış çoğu hukuk firması, sitelerine yavaş bir trafik akışı görecektir.

Bu, özellikle kendi SEO çabalarına açıkça yatırım yapmış çok sayıda yerel rakibe sahip firmalar için geçerlidir.

Temel Çıkarımlar

SEO, hukuk firmalarının web sitesi trafiğini artırmak ve daha fazla müşteri kazanmak için kullanabileceği en iyi dijital pazarlama stratejilerinden biridir.

Ancak hukuk firması SEO’nun faydaları, trafiğin ve olası satış yaratmanın çok ötesine geçer; hukuk firmaları, kendi nişlerinde mutlak güç merkezleri olarak kendilerini sağlamlaştırabilirler.

SEO, hukuk firmaları için birden fazla şekilde önemlidir.

Bir hukuk firmanız varsa ve SEO’ya yatırım yapmadıysanız, bugün başlama günüdür. Web sitenizi optimize etmeyerek ve yerel aramaya hakim olarak masada bir sürü para bırakıyor olabilirsiniz.

Yine, daha fazla trafik ve müşteri hukuk firmanız için ne yapabilir?